صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 14

موضوع: کدوم گرایش mba بازار کار بهتره داره؟

Post کدوم گرایش mba بازار کار بهتره داره؟

به نظر شما از میان گرایش های مختلف mba نظیر بازاریابی، منابع انسانی، مالی، استراتژیک و ... کدام گرایش در ایران بازار کار بهتری داره؟

به نظر من دو گرایش بازاریابی و منابع انسانی در ایران از اهمیت بیشتری برخورداره. دلیلش هم اینه که بازاریابی به این خاطر که در حال حاضر اکثر شرکت های داخلی با مشکل فروش مواجه هستند و از طرفی میبایست رقابت کنند.
    منابع انسانی هم به این خاطر که برای تولید یک کالای با کیفیت و یا ارائه خدمت مناسب می بایست پرسنل خوب و با انگیزه ای داشته باشیم که این کار در تخصص مدیر منابع انسانی هست.

به نظر من مدیریت استراتژیک در شرایط امروزی بیشتر جواب میده

سلام دوستان،
    به شخصه اعتقاد دارم مدیریت بازرگانی و بازاریابی بیشترین شرایط کاری رو داره. البته من خودم بازرگانی خوندم و در حال حاضر در یک شرکت صادرات واردات فعالیت میکنم.
    از شغلم راضی هستم

منم با نظر شما موافقم خانم ایرانی، اما مدیریت نیروی انسانی هم به همین اندازه مهم هست. البته قبول دارم بازار کارش در ایران در مقایسه با بازاریابی کمتره. اما اهمیت خودشو داره.

من از دید دیگه نگاه میکنم به این موضوع، گرایشها شاید از لحاظ اهمیت فرق داشته باشند، ولی در ایران معمولا همه ی گرایشها دروس مشترک دارند بجز 4واحد اختصاصی، و حین استخدام هم زیاد توجهی به گرایش نمیکنن، بیشتر رشته ی مدیریت تاکید میشه نه به گرایشاش

این سوال برای من هم موقعه ی انتخاب رشته به وجود آمد، من بازاریابی رو انتخاب کردم.

گرایش مالی بیشتر کارکرد داره چون هر کسب و کاری چه بازرگانی، چه بانک و ادارجات نیاز هست

بنظر منم مالی کاربرد زیادی داره، ولی از لحاظ مهم بودن یقینا منابع انسانی مهم تر هست، چون منابع انسانی بزرگترین سرمایه یک ملت است.

بازاریابی در ایران اهمیت داده نمیشه، خیال میکنن هرکسی میتونه بازاریابی کنه، و بازاریابی را بیشتر شامل بازاریابی تلفنی و مستقیم میدونند، در حالی که بازاریابی یکی از مهمترین راههای دستیابی به موفقیت است.

کلمات کلیدی این موضوع